PROGRAM DLA
POWIATU

1

Bezpieczeństwo

2

Edukacja

3

Zdrowie psychiczne

4

Budżet obywatelski

5

Ekologia

Bezpieczeństwo

Od początku mojej pracy na rzecz powiatu jestem ściśle związany z tematyką bezpieczeństwa. Pracowałem jako pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych, odpowiadałem za pobór wojskowy, aktualnie jako komendant odpowiadam za będzińską straż miejską. Jestem zwolennikiem dofinansowania komendy powiatowej policji (zakup samochodów służbowych) oraz doposażenia powiatowej państwowej straży pożarnej.

Edukacja

Wprowadzenie programów edukacyjnych z zakresu profilaktyki szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Wdrożenie szkoleń edukacyjnych dla najmłodszych z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz programów wspierających przeciwdziałanie narkomanii.

Zdrowie psychiczne

Utworzenie centrum zdrowia psychicznego, w tym dwóch punktów zgłoszeniowo-koordynacyjnych. Pierwszy w czeladzkim szpitalu, drugi w szpitalu w Będzinie. Głownym celem jest skrócenie czasu oczekiwania na pierwszą wizytę do 72 godzin od pierwszego kontaktu pacjenta z placówką.

Budżet obywatelski

W 2023r. w ramach budżetu obywatelskiego zglosiłem projekt przebudowy odcinka drogi przy ulicy Prostej. Zyskał on uznanie mieszkańców i zmaterializuje się w 2024. W kolejnych latach w ramach budżetu będę zabiegał o modernizację monitoringu miejskiego.

Ekologia

Kontynuacja działań w zakresie poprawy jakości powietrza. Walka ze smogiem, na podstawie tzw. uchwały antysmogowej, uchwalonej przez Sejmik Województwa Śląskiego. Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, poprzez wymianę źródeł ciepła. Poprawa jakości powietrza to jeden z priorytetów w regionie, ponieważ to czym oddychamy przekłada się na komfort życia oraz zdrowie nas wszystkich. Pamiętajmy, że 98% Europejczyków oddycha szkodliwym powietrzem.

Aktualności

CPK

CPK

Czy budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego ma sens? Według mnie postawione pytanie nie jest właściwe. Prawidłowe powinno brzmieć – kiedy...

Poseł Braun i pomylony patriotyzm.

Poseł Braun i pomylony patriotyzm.

Wszyscy widzieliśmy wczorajszy popis posła Konfederacji Grzegorza Brauna. Obrazki obiegły cały świat. Pan Braun niestety nie rozumie, że Polska od...

Budżet 2024 uchwalony

Budżet 2024 uchwalony

W dniu 11 grudnia został uchwalony budżet powiatu będzińskiego na rok 2024. Jest to najlepszy budżet od powstania powiatu, czyli od 1999 roku....

Bezpieczny Będzin – Twoje miasto, Twoje bezpieczeństwo

Polityka Prywatności
Kontakt